Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1957EUB+
封装:
10-uMAX/uSOP
批次:
-
描述:
IC REG CTRLR BUCK 10UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.807
$4.807
10
$4.31585
$43.1585
25
$4.08044
$102.011
100
$3.53628
$353.628
250
$3.354906
$838.7265
500
$3.010341
$1505.1705
1000
$2.69325
$2693.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Serial Interfaces | - |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | No |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Duty Cycle (Max) | 89% |
| Control Features | Current Limit |
| Function | Step-Down |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX1957 |