Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1976AEZT150+T
封装:
TSOT-23-6
批次:
-
描述:
IC REG LIN 1.5V 300MA TSOT23-6
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.7075
$2.7075
10
$2.2743
$22.743
25
$2.12952
$53.238
100
$1.90608
$190.608
250
$1.7746
$443.65
500
$1.682583
$841.2915
1000
$1.603704
$1603.704
2500
$1.577418
$3943.545
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 140 µA |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 90 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Reset |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Strip |
| Base Product Number | MAX197 |