Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX20011CAFOA/VY+
封装:
17-FC2QFN (3.5x4)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 16A 17FC2QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.959
$4.959
10
$4.45455
$44.5455
25
$4.21078
$105.2695
80
$3.649425
$291.954
230
$3.462294
$796.32762
490
$3.10669
$1522.2781
980
$2.80725
$2751.105
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 16A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 1.275V |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 17-FC2QFN (3.5x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | Automotive |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 17-PowerWFQFN |
| Frequency - Switching | 1.1MHz, 2.2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MAX20011 |