Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX40108EVKIT#
封装:
-
批次:
-
描述:
EVAL BOARD FOR MAX40108
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$68.552
$68.552
请发送询价,我们将立即回复。

| Channels per IC | 1 - Single |
| Output Type | Single-Ended |
| Current - Supply (Main IC) | 25.5 µA |
| Slew Rate | 0.08V/µs |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 0.9V ~ 3.6V |
| Utilized IC / Part | MAX40108 |
| Package | Box |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Base Product Number | MAX40108 |