Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX492CPA+
封装:
8-PDIP
批次:
-
描述:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.362
$11.362
10
$10.4443
$104.443
25
$10.01148
$250.287
100
$8.820845
$882.0845
250
$8.387968
$2096.992
500
$8.037
$4018.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.2V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 500 kHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Supply | 150µA (x2 Channels) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Input Bias | 25 nA |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Base Product Number | MAX492 |