Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5024SASA/V+T
封装:
8-SOIC-EP
批次:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 150MA 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 140 µA |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| PSRR | 54dB (100Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 11V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-EP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | Enable, Hold, Reset |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V (3.3V) |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX5024 |