Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5048CAUT+T
封装:
SOT-6
批次:
-
描述:
IC GATE DRVR LOW-SIDE SOT23-6
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.71
$1.71
10
$1.5352
$15.352
25
$1.44856
$36.214
100
$1.234335
$123.4335
250
$1.159
$289.75
500
$1.014125
$507.0625
1000
$0.86925
$869.25
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Inverting, Non-Inverting |
| Rise / Fall Time (Typ) | 28ns, 13ns |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Number of Drivers | 1 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 3A, 7A |
| Supplier Device Package | SOT-6 |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Voltage - Supply | 4V ~ 14V |
| Channel Type | Single |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX5048 |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2V |