Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5101BEUE+
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT V-OUT 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.0085
$8.0085
10
$7.23045
$72.3045
25
$6.89396
$172.349
100
$5.98614
$598.614
250
$5.7171
$1429.275
500
$5.21265
$2606.325
1000
$5.0445
$5044.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 3 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 6µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Internal |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5101 |