Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5136AGUE+
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 16BIT V-OUT 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.8915
$12.8915
10
$11.8446
$118.446
25
$11.35364
$283.841
100
$10.00331
$1000.331
250
$9.51235
$2378.0875
500
$9.2055
$4602.75
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| INL/DNL (LSB) | ±2, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | 3-Wire Serial, DSP, Microwire, QSPI, SPI |
| Settling Time | 5µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5136 |