Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5307EUE+
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 12BIT V-OUT 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$27.037
$27.037
10
$24.93845
$249.3845
25
$23.81802
$595.4505
100
$21.296055
$2129.6055
250
$21.015824
$5253.956
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1, ±1 (Max) |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 5µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5307 |