Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5402EUA+T
封装:
8-uMAX/uSOP
批次:
-
描述:
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 8UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.496
$3.496
10
$3.14355
$31.4355
25
$2.97198
$74.2995
100
$2.575735
$257.5735
250
$2.443666
$610.9165
500
$2.192695
$1096.3475
1000
$1.981348
$1981.348
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Configuration | Potentiometer |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Tolerance | ±25% |
| Number of Taps | 256 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Series | µPoT |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Features | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 275 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Taper | Linear |
| Interface | SPI |
| Base Product Number | MAX5402 |