Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5820LEUA+
封装:
8-uMAX/uSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT V-OUT 8UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.0565
$4.0565
10
$3.6461
$36.461
25
$3.44698
$86.1745
100
$2.987275
$298.7275
250
$2.83404
$708.51
500
$2.542979
$1271.4895
1000
$2.29787
$2297.87
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.5 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | 12µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5820 |