Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5852ETL+
封装:
40-TQFN (6x6)
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT A-OUT 40TQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$15.656
$15.656
10
$14.3925
$143.925
25
$13.79628
$344.907
100
$12.155725
$1215.5725
250
$11.559144
$2889.786
500
$11.18625
$5593.125
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.05, ±0.05 |
| Architecture | Current Steering |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 12µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 40-TQFN (6x6) |
| Series | - |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5852 |