Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX630CPA+
封装:
8-PDIP
批次:
-
描述:
IC REG BOOST ADJ 525MA 8DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.7705
$11.7705
10
$10.8148
$108.148
25
$10.3664
$259.16
100
$9.13368
$913.368
250
$8.685394
$2171.3485
500
$8.322
$4161
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 16.5V |
| Current - Output | 525mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | 18V (Switch) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.2V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | 40kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.2V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX630 |