首页 / 线性稳压器 / MAX6471TA33AD3+T
minImg
MAX6471TA33AD3+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6471TA33AD3+T
封装:
8-TDFN (3x3)
描述:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 8TDFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 136 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Adjustable (Fixed)
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 96 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-TDFN (3x3)
Series -
Control Features Manual Reset, Reset
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V (3.3V)
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 300mA