首页 / 线性稳压器 / MAX6478BL33AD3+T
minImg
MAX6478BL33AD3+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6478BL33AD3+T
封装:
6-UCSP (1.52x1.52)
描述:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 6UCSP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 136 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Adjustable (Fixed)
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 96 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-UCSP (1.52x1.52)
Series -
Control Features Reset, Shutdown
Package / Case 6-UFBGA, CSPBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V (3.3V)
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 300mA