Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6652AUB+T
封装:
10-uMAX/uSOP
批次:
-
描述:
IC TEMP SENS/MON 10-UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.9565
$5.9565
10
$4.4688
$44.688
25
$3.97252
$99.313
50
$3.77378
$188.689
100
$3.67441
$367.441
500
$3.078551
$1539.2755
1000
$2.879944
$2879.944
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | I²C/SMBus |
| Topology | ADC, Multiplexer, Register Bank |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Series | - |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Accuracy | ±2°C(Max) |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Sensor Type | Internal |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Output Fan | No |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX6652 |
| Output Alarm | Yes |