Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6965AEE+
封装:
16-QSOP
批次:
-
描述:
IC LED DRIVER LINEAR 50MA 16QSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.9115
$4.9115
10
$4.40705
$44.0705
25
$4.1667
$104.1675
100
$3.611045
$361.1045
250
$3.42589
$856.4725
500
$3.074048
$1537.024
1000
$2.75025
$2750.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Number of Outputs | 9 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 3.6V |
| Voltage - Output | 7V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | 400kHz |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Base Product Number | MAX6965 |