Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6965ATE+
封装:
16-TQFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC LED DRIVER LINEAR 50MA 16TQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.719
$5.719
10
$5.13285
$51.3285
25
$4.85222
$121.3055
100
$4.205175
$420.5175
250
$3.989544
$997.386
500
$3.57979
$1789.895
1000
$3.23475
$3234.75
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Number of Outputs | 9 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 3.6V |
| Voltage - Output | 7V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | 400kHz |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Base Product Number | MAX6965 |