Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX732EVKIT-SO
封装:
-
批次:
-
描述:
EVAL KIT MAX732 PWM REGULATOR
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 200mA |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 170kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 12V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Utilized IC / Part | MAX732 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 4V ~ 9.3V |
| Base Product Number | MAX732 |