MAX81K500B
VPG Foil Resistors
型号:
MAX81K500B
描述:
RES 81.5K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 81.5 kOhms
Series MA
Power (Watts) 0.3W