Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX8516EUB+
封装:
10-uMAX-EP
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.6855
$7.6855
10
$6.9445
$69.445
25
$6.6215
$165.5375
100
$5.7494
$574.94
250
$5.491
$1372.75
500
$5.0065
$2503.25
1000
$4.845
$4845
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 320 µA |
| Output Type | Adjustable |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 3.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-uMAX-EP |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 1A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX8516 |