首页 / 线性稳压器 / MAX8559ETA18+TG50
minImg
MAX8559ETA18+TG50
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX8559ETA18+TG50
封装:
8-TDFN (3x3)
描述:
IC REG LIN 1.8V/1.8V 300MA 8TDFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 290 µA
Output Type Fixed
PSRR 70dB ~ 54dB (10kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Number of Regulators 2
Current - Output 300mA, 300mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-TDFN (3x3)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V, 1.8V