Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX966EUA+
封装:
8-uMAX/uSOP
批次:
-
描述:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.1445
$3.1445
10
$2.82625
$28.2625
25
$2.67178
$66.7945
100
$2.315625
$231.5625
250
$2.196856
$549.214
500
$1.97125
$985.625
1000
$1.78125
$1781.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Propagation Delay (Max) | 20µs |
| CMRR, PSRR (Typ) | 56.48dB CMRR, 80dB PSRR |
| Output Type | Open-Drain, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 15mV @ 5.5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.6V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Current - Input Bias (Max) | 0.05µA @ 5.5V |
| Hysteresis | ±1mV |
| Current - Quiescent (Max) | 10µA |
| Base Product Number | MAX966 |