Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX991EUA+
封装:
8-uMAX/uSOP
批次:
-
描述:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8UMAX
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.408
$4.408
10
$3.95675
$39.5675
25
$3.74072
$93.518
100
$3.241875
$324.1875
250
$3.075644
$768.911
500
$2.75975
$1379.875
1000
$2.49375
$2493.75
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Propagation Delay (Max) | 210ns |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Output Type | CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail, TTL |
| Current - Output (Typ) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5.5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 5.5V, ±1.25V ~ 2.75V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5.5V |
| Hysteresis | ±2.5mV |
| Current - Quiescent (Max) | 96µA |
| Base Product Number | MAX991 |