MAZ32000ML
Panasonic Electronic Components
型号:
MAZ32000ML
封装:
Mini3-G1
描述:
DIODE ZENER 20V 200MW MINI3
用户指南
Operating Temperature -
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Mini3-G1
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Mfr Panasonic Electronic Components
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms