Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
MB6S-E3/80
封装:
TO-269AA (MBS)
批次:
-
描述:
BRIDGE 1-PH TO269AA/MINIDIL 600V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.399
$3.99
100
$0.29792
$29.792
500
$0.234099
$117.0495
1000
$0.180899
$180.899
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-269AA (MBS) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-269AA, 4-BESOP |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 400 mA |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 500 mA |
| Base Product Number | MB6 |