首页 / 通孔式电阻器 / MBA02040C3651FRP00
minImg
MBA02040C3651FRP00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MBA02040C3651FRP00
描述:
RES 3.65K OHM 0.4W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 3.65 kOhms
Series MBA/SMA 0204 - Professional
Power (Watts) 0.4W