首页 / 通孔式电阻器 / MBA02040D2611BC100
minImg
MBA02040D2611BC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MBA02040D2611BC100
描述:
RES 2.61K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.61 kOhms
Series MBA/SMA 0204 - Professional
Power (Watts) 0.4W