首页 / 通孔式电阻器 / MBA0204AC5119FC100
minImg
MBA0204AC5119FC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MBA0204AC5119FC100
封装:
Axial
描述:
RES 51.1 OHM 1% 0.4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51.1 Ohms
Series MBA/SMA 0204 HF
Power (Watts) 0.4W