首页 / 通孔式电阻器 / MBB02070C6989FRP00
minImg
MBB02070C6989FRP00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MBB02070C6989FRP00
描述:
RES 69.8 OHM 0.6W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 69.8 Ohms
Series MBB/SMA 0207 - Professional
Power (Watts) 0.6W