首页 / 通孔式电阻器 / MBB0207VD1001BC100
minImg
MBB0207VD1001BC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MBB0207VD1001BC100
封装:
Axial
描述:
RES 1K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
库存 : 359
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 kOhms
Series MBB/SMA 0207 - Precision
Power (Watts) 0.4W