MBC13900NT1
NXP USA Inc.
型号:
MBC13900NT1
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
SOT-343
描述:
RF TRANS NPN 6.5V 15GHZ SOT343
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 15GHz
Current - Collector (Ic) (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 6.5V
Supplier Device Package SOT-343
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case SC-82A, SOT-343
Power - Max 188mW
Mfr NXP USA Inc.
Noise Figure (dB Typ @ f) 0.8dB ~ 1.1dB @ 900MHz ~ 1.9GHz
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 5mA, 2V