MBC150-1024G-2
Bel Power Solutions
型号:
MBC150-1024G-2
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 110/150W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.9 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series MBC150 (150W)
Current - Output 1 4.17 A
Power (Watts) 110W (150W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 86%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC