MBC60-3000G-2
Bel Power Solutions
型号:
MBC60-3000G-2
描述:
AC/DC CNVRTR 5.2V 12.5V -12.8V
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 12.5V
Voltage - Output 3 -12.8V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, CSA
Voltage - Output 1 5.2V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 3 A
Series MBC60 (60W)
Current - Output 1 8 A
Power (Watts) 60W
Type Open Frame
Current - Output 3 500 mA