MBR10100CT
SMC Diode Solutions
型号:
MBR10100CT
封装:
TO-220AB
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
库存 : 7952
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 5 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) -
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C