MBR10100H
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
MBR10100H
封装:
TO-220AC
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220AC
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 10 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C