首页 / 单二极管 / MBR12120LPS-TP
minImg
MBR12120LPS-TP
Micro Commercial Co
型号:
MBR12120LPS-TP
封装:
TO-277-3
描述:
DIODE SCHOTTKY 120V 12A TO277-3
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-277-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 120 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 12 A
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 12A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C