Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
MBR20100CT
封装:
TO-220AB
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO220AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3205
$1.3205
10
$1.0792
$10.792
100
$0.83904
$83.904
500
$0.71117
$355.585
1000
$0.579329
$579.329
2000
$0.545366
$1090.732
5000
$0.519394
$2596.97
10000
$0.495425
$4954.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 20 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | MBR20100 |