MBR30L45CTG
onsemi
型号:
MBR30L45CTG
品牌:
onsemi
封装:
TO-220
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Current - Reverse Leakage @ Vr 650 µA @ 45 V
Series SWITCHMODE™
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 15 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C