MBR3100RL
onsemi
型号:
MBR3100RL
品牌:
onsemi
封装:
Axial
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 3A AXIAL
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 600 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 3 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 3A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C