MBR40200PT-BP
Micro Commercial Co
型号:
MBR40200PT-BP
封装:
TO-247-3
描述:
Interface
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910 mV @ 20 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C