MBRB10100
SMC Diode Solutions
型号:
MBRB10100
封装:
D2PAK
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V D2PAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 10 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) -
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C