首页 / 单二极管 / MBRB16H45-E3/81
minImg
MBRB16H45-E3/81
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
MBRB16H45-E3/81
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 16 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 16A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C