首页 / 二极管阵列 / MBRB20H90CTHE3/45
minImg
MBRB20H90CTHE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
MBRB20H90CTHE3/45
封装:
TO-263AB
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 90 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 90 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C