Micro Commercial Co
型号:
MBRD6100CT-TP
封装:
D-Pak
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 6A DPAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.53865
$5.3865
100
$0.373065
$37.3065
500
$0.311714
$155.857
1000
$0.265278
$265.278
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D-Pak |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 740 mV @ 3 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 6A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | MBRD6100 |