MBRF10200
SMC Diode Solutions
型号:
MBRF10200
封装:
ITO-220AC
描述:
DIODE SCHOTTKY 200V 10A ITO220AC
库存 : 27891
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 10 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C