首页 / 单二极管 / MBRF10H50-E3/45
minImg
MBRF10H50-E3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
MBRF10H50-E3/45
封装:
ITO-220AC
描述:
DIODE SCHOTTKY 50V 10A ITO220AC
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package ITO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 50 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 710 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C