首页 / 二极管阵列 / MBRF2045CTHE3/45
minImg
MBRF2045CTHE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
MBRF2045CTHE3/45
封装:
ITO-220AB
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V ITO220
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 45 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 650 mV @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C