MBRF30100CTL
SMC Diode Solutions
型号:
MBRF30100CTL
封装:
ITO-220AB
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V ITO220AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 15 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) -
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C